İş İçin Diploma Fotokopisi (lise & Üniversite)

diploma fotokopisi

İş için diploma fotokopisi lise ve üniversite ayırt etmeksizin her türlü diplomanın basımı yaparak sizlere hem diploma aslını hemde fotokopisini gönderiyoruz.

Lise eğitimini tamamladığınızı kolejlere veya işverenlere kanıtlamak için diplomanızın bir kopyasını almanız gerekebilir. Ama nereye gidiyorsunuz ve iletişime geçilecek en iyi kişi kim? Bu makale, en yaygın prosedürlerin yanı sıra olağandışı durumlarda ne yapılması gerektiğini açıklayacaktır.

Önce İlk Şeyler: İşveren veya Üniversite Gereksinimlerini Doğrulayın

Lise diplomasının lise transkripti ile aynı şey olmadığını unutmayın. Çoğu durumda diploma, mezun olduğunuzu kanıtlasa da, lise eğitiminizin resmi akademik kaydı olarak sayılmaz. Kişisel nedenlerle (örneğin, diplomanızın kaybolması veya hasar görmesi) yeni bir diploma aramıyorsanız, sizden gerçekten resmi bir lise transkripti göndermenizin istenip istenmediğini tekrar kontrol etmeniz iyi olabilir.

Lisenizle İletişime Geçin

Birçok devlet okulunun ve okul bölgesinin, diploma ve transkript gibi kayıtların nasıl alınacağına ilişkin bilgiler içeren bir web sitesi vardır. Okulunuzun veya bölgenizin bir web sitesi yoksa, lisenizle telefonla hatta yüz yüze iletişime geçebilir; ana bürodaki (veya sicil dairesindeki) personel sizi doğru yöne yönlendirebilmelidir.

Okulu bulmakta güçlük çekiyorsanız, Ulusal Eğitim İstatistikleri Merkezi web sitesinde, okulunuzu ada, konuma, sınıf düzeyine, dine bağlılığa ve daha fazlasına göre aramanıza olanak tanıyan bir devlet ve özel okul veri tabanı vardır.

Gerekli Belgeleri Gönderin

Her okul bölgesi, yeni bir diploma almak için atmanız gereken adımlara göre değişir. Bu resmi bir belge olduğundan, muhtemelen kimliğinizin bir kopyasını, bazı kişisel bilgileri ve bir imzayı sağlamanız gerekecektir; bu, bir formu elden doldurup belirtilen adrese postalamak anlamına gelir. Ayrıca yeni diplomanızın basımı için ek bir ücret ödemeniz gerekebilir. Yeni, kişiselleştirilmiş bir belge alacağınız için işleme alınmasının birkaç hafta sürebileceğini unutmayın. Zaman önemliyse, son dakikaya kadar beklemeyin!

Alternatif Durumlarda Ne Yapacağınızı Anlayın

Bazı bölgeler yedek diploma vermemektedir. Bunun yerine, liseye nerede ve ne zaman gittiğinizi onaylayan bir transkript ve/veya doğrulama mektubu sunacaklar. Bu sizin en iyi (veya tek) seçeneğiniz olabilir, ancak amaçlarınız için yeterli olacağından emin olun. Diploma talep eden tarafla (örneğin, bir üniversite kabul memuru veya işveren) temasa geçin ve bu durumda tercih edilen seçeneğin ne olacağını sorun.

Okulunuz kapandıysa veya okul bölgeniz değiştiyse ve kiminle iletişime geçeceğinizden emin değilseniz, ilgili eyaletteki Eğitim Bakanlığı ile aramaya başlamanız gerekecektir. Okul bölgenize veya kurumunuza ne olduğunu ve eski veya kapatılmış okul kayıtlarına erişim konusunda kiminle iletişime geçmeniz gerektiğini size söyleyebilecekler.

Ne YAPMAMALI

Seçenek cazip gelse ve bir okul sisteminden resmi bir diploma almanın saçmalığından çok daha kolay görünse de, sahte veya sahte bir lise diploması almayın! Genellikle ‘yeni’ diplomalar veya transkriptler olarak sahte okul belgeleri satan birçok web sitesi var. Sahte bir belge sunduğunuz anlaşılırsa, biraz sıcak suya inebilirsiniz. (Kovulmayı veya kovulmayı düşünün – hatta bazı yerlerde yasa dışıdır.) Ayrıca, bu web sitelerinin çoğu güvenli değildir ve tehlikeli kötü amaçlı yazılımlar içerir.

Bu sahte ürünler, birçok düzeyde gerçek olandan çok daha pahalıya mal olabilir. Sadece riske değmez.

Ek Kaynaklardan Yararlanın

Yakın zamanda lise diplomanızı veya eşdeğerini aldıysanız, bundan sonra hangi adımları atmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Üniversite ile ilgileniyor musun? Ya da belki belirli bir kariyere girmeyi düşünüyorsunuz, ancak bunun size uygun olup olmadığından emin değil misiniz?

İş İçin Diploma Fotokopisi Fiyatları

Orjinal basılmış diplomanızın yanında noter sureti ve diploma fotokopisi sadece 500 TL

iletişime geçerek sipariş verebilirsiniz.Accounts

Free Trial

Projects

SSL

Storage

Domains

Sub-domains

GÖSTERMELİK DİPLOMA

2.000 TL

TEK SEFERLİK

E-Devlet Onayı YOK

Kabartma İşlemeli

Islak İmza

Soğuk Mühür

Orjinal Hologram

Transcript ve Noter Tastiği

Ücretsiz Taslak


LİSE DİPLOMASI

4.000 TL

2.000 TL ÖN ÖDEME X2 TAKSİT

E-Devlet ve Okul Sisteminde Kayıtlı

Kabartma İşlemeli

Islak İmza

Soğuk Mühür

Orjinal Hologram

Transcript ve Noter Tastiği

Ücretsiz Taslak

ÖNLİSANS DİPLOMASI

8.000 TL

2.000 TL ÖN ÖDEME X4 TAKSİT

E-Devlet ve Okul Sisteminde Kayıtlı


Kabartma İşlemeli

Islak İmza

Soğuk Mühür

Orjinal Hologram

Transcript ve Noter Tastiği

Ücretsiz Taslak

LİSANS DİPLOMASI

10.000 TL

2.000 TL ÖN ÖDEME X4 TAKSİT

E-Devlet ve Okul Sisteminde Kayıtlı


Kabartma İşlemeli

Islak İmza

Soğuk Mühür

Orjinal Hologram

Transcript ve Noter Tastiği

Ücretsiz Taslak

WordPress Pricing Table